Mesan Ambalaj    
   

Ana Sayfa

Kurumsal Kimlik Tarım Grubu Ürünlerimiz

Ambalaj Grubu Ürünlerimiz

İletişim

     ÜRÜNLERİMİZ
Aşı Bandı (Aşı Bağı)
Bitki Bağlama Bandı
Bodur Elma Bağlama İpi
Salkım Destekleyici
Aşı Makası
Aşı Çakısı
Bağ Makası
Rüzgar Kuşağı
Bitki Kelepçesi
Fidan Bağlama Tokası
İlaçlama Maskesi
Tırpan Misinası
Sera Oluk Tamir Bandı
Dijital Derece
İç, Dış Mekan Nem Ölçer
Sera İp Askısı
Sera Klipsleri
Havuz Naylon Tamir Bandı

Aşı Bandı (Aşı Bağı)

AŞI BAĞI AŞI BAĞI - AŞI BANDI

  Şeffaf görünüme sahiptir. Pratik ve kolay kullanımı sayesinde bu ürün iş gücü maliyetini azaltır. Filiz ve fidanları sıkıca sarar ve bu sayede hava ve nem almasını önler. Esnek olduğu için aşı yapılan dala zarar vermez. Kolayca bağlanır. İthal malzemeden üretilen aşı bağlarımız su geçirmez olup aşının öz suyunun dışarıya akmasını önler. Bu koşulların sağlandığı bir aşının tutmama olasılığı ortadan kalkar ve aşı başarılı bir şekilde tutar. İthal malzemeden yapılmıştır. Bir rulosu yaklaşık 220 gr dır. 25 kg. lık paketler halinde olup, perakende satışlarda daha az miktarlarda da sunulabilir

  Pratik ve kolay kullanımı sayesinde bu ürün iş gücü maliyeti düşürmek için kullanılır. Biyolojik bozuna bilirlik işgücü maliyetleri düşürmek için, gerekli kullanımdan sonra tekrar kullanılmadığı ve organik olduğundan atık sorunu yoktur. Doğal çevreye duyarlıdır organikliğini bozmaz. Elbette güneş ışığına maruz kaldığında çözünürlük gösterecektir. Kullanmadığınız zaman güneş ışığından korumak gereklidir.
• ELASTİKİYETİ: Aşı bandı küçük parçalar halinde üretilmiştir. Kopartılan parçacıklar istenilen uzunluğa kadar çekilerek uzatılabilir. Genişlemiyor olabilir fakat sekiz kat orijinal uzunluğu vardır. Malzeme ve elastik doğal küçük parçalara uygulamak için kullanılmak üzere yapılmıştır. Tohumcuk ve filizlerde son derece sıkı bir tutuş sağlar. Gövdeyi de sıkıca tutar, Aşının başarılı bir büyüme şekilde büyümesini sağlar. Bu ürün daha sonra kesme yapmak veya kaldırmak için zaman harcamanızı önler.• SERBEST YAPIŞMA: Buddy Teyp onun 'normal yapışkan değildir. Ancak kendinden yapışkanlıdır. Çekildiği zaman gergin olur. Bunun için ihtiyacınız göre hızlı kullanımını, tutunmasını sağlar. Hava şartlarından etkilenmemesi ayrıca rüzgar ve güneşten hızlı bir şekilde korur. •SU GEÇİRMEZLİK: aşı bandında bunu korumak için bir balmumu içerik vardır. Su bu nedenle filizi ve gövdenin öz suyunu korur, gövdenin ve filizin hava almasına izin verir. Bu balmumu içerik de kapalı alanlarda aşı bandını bu kullanmanız gerektiği anlamına gelir.
• GÖVDE ÖRTÜSÜNÜ TAMAMLAMADA: Aşılar yapılırken, gövdede kesik ve yaralama olduğundan bu hemen kapattığı için ağaç hiçbir zaman kaybı yaşamadan devamlı olarak büyümeye başlar. Çünkü malzeme geçirgen doğasının tamamen kapattığı için enfeksiyon ve böceklere karşı koruma sağlar.

  Aşı nedir, aşı çeşitleri, nasıl yapılır?
 

Bitkilerin, sus bitkilerinin ve bilhassa meyve ağaçlarının üretilmesinde kadim tarihten beri uygulanan bir metodtur. Doğada, ormanlarda dalların birbirine sürtünmeleri sonucu kendiliğinden oluşan bir çeşit aşılanmanın, ilk insanlar tarafından görülerek meyve ağaçlarının iyileştirilmesinde kullanılmaya başladığı düşünülmektedir. İyi nitelikli bir ağacın tohumu, ya da bir meyvenin çekirdeği ekilse, sonuçta o bitkinin özelliklerini taşımayan değişik bir bitki elde edilir. Bunun sebebi, bunların çoğunun hibritlerinden, melezlerinden elde edilmiş olmasındandır.

Bu sebepten çekirdekle yapılmak istenen üretimde nitelikleri değişerek asıllarına (anacına) çeken başka çeşitler ortaya çıkacaktır. İşte bu sebepten, aşılama veya çelikleme metodları ortaya çıkmıştır. Çelikle ve aşılama ile yapılan üretimlerde o bitkinin özellikleri bozulmadan devam eder.

Aşı ile üretim en emin ve çabuk sonuç alınan bir tekniktir. Aşı için bir ANAÇ ve bir de DAMIZLIK AĞAÇ veya fidan gerekir. Özerine aşı yapılacak ağaç veya fidana ANAÇ; kendisinden ası kalemi almana ise DAMIZLIK AĞAÇ denir.

Aşının ya da aşılama tekniğinin bir çok türü var ise de bunları iki ana grupta toplamak mümkündür

1- Göz Aşısı veya Yaprak Aşısı
2- Kalem Aşıları

 

 

Copyright © 2012 Telif Hakkı  Mesan Ambalaj Ltd. Şti.  Kısıklı Mah. Hacı Arif Bey Cad. No:30 Üsküdar-İstanbul  Tel: 0216 316 56 66                    sayfaweb